Ostravské listopadání 2003

7. – 9. listopadu 2003

Tak jako každý rok, tak i loni, už po několikáté, pořádal ostravský sbor akci s názvem Listopadání. Když se řekne Listopadání, asi nás hned každého napadne, že se konalo v listopadu. Tentokrát to bylo od 7.11. do 9.11.03. A kdo už někdy na této akci byl, určitě ví, že jde o hudební setkání.

Když jsme se v pátek všichni dostavili do Třanovského sálu, uvítal nás místní farář Roman Mazur. Hned poté začal koncert dvou skupin: Orlovského tensingu a Bohumínského tensingu. V sobotu dopoledne byla na programu hudební dílna, kterou vedl bratr farář Štěpán Janča. Hlavním tématem byla důležitost hudby v křesťanských písních. Zabývali jsme se tím, zda je více důležitější než text nebo naopak. Po vynikajícím obědě následovala vystoupení všech skupin nebo jednotlivců, které trvalo až do pozdního odpoledne. Večer měla vystoupení skupina NOI. V neděli ráno jsme navštívili ostravský sbor, kde kázal bratr farář Aleš Wrana. Po nedělním shromáždění, ve kterém mládež trochu přispěla svým zpěvem, bylo ještě krátké pohoštění. Potom jsme se museli rozloučit a rozjet se opět do svých domovů.

Byla jsem na tomto hudebním setkání poprvé a moc se mi líbilo, proto bych vám doporučila si na tuto akci už teď udělat místo ve svém plánovacím kalendáři na rok 2004 a určitě tam vyrazit. Letos to bude od 5.11. do 7.11.04.

Všem, kteří se podíleli na dobrém průběhu celého víkendu patří ještě jednou velký DÍK.

Miriam Batlová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *