Ostravské listopadání 2010

12. – 14. listopadu 2010

Sbohem 18. ročníku listopadání. Nevím, jak na tom byla většina předchozích minifestivalů, ale to letošní listí (12. 11. – 14. 11. 2010) se opravdu, ale opravdu povedlo. Perfektní organizace kočírovaná Benem, Esťou a celým ostravským sborem i všemi lidmi, kteří tak vidět nebyli. Jim velký dík za energii, vyplatila se 🙂

Nyní k programu, jež byl vskutku bohatý. Letos pro změnu se kapely předváděly v klubu Hudební bazar místo obvyklého sálu Třanovského. Což nás diváky donutilo se trochu proťapkat a poznat kousíček Ostravy, navíc atmosféra klubu byla nenahraditelná.

Zahájení představovala společná večeře a po ní odsun do bazaru na první hudební blok letošního listí, jímž se stala rocková kapela Boudapsova. Pokročilejší večer (též i následujícího dne) záležel na náladě a plánech každého zvlášť. K mání byla čajovna se skvělou obsluhou a širokým výběrem společenských her, ale i jiné kouty Ostravy…

Sobotní dopoledne se odehrávalo v duchu jedné velké dílny s Ladislavem Moravetzem. V 7/8-novém taktu se cvičily Moravetzovy úpravy písní z evangelického zpěvníku. Hudebníci i zpěváci se svého úkolu zhostili na výbornou a výsledek na nedělních bohoslužbách stál za pochvalu.

Odpoledne se opět poslouchalo, tančilo a zpívalo jak v klubu (CB Hranice, Moby Dick, Honza Dospiva), tak i v sále s židovskou kapelou Nachez.

Celý víkend vyvrcholil bohoslužbami se zpěvem, hudbou, přímluvnými motlitbami, večeří Páně a kázáním bratra faráře Pavla Křivohlavého o Gedeónovi.

Příjemní lidé, dobrý program, chvilky k zamyšlení, společné motlitby…v souhrnu nesmazatelný zážitek.

Kája Fialková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *