Ostravské listopadání 2018

9. – 11. listopadu 2018

Farní sbor ČCE Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským SEMem a SOMem moravskoslezského seniorátu zorganizoval tradiční hudební minifestival Ostravské listopadání, který se uskutečnil druhý víkend v listopadu, tj. od 9. do 11. listopadu 2018. Byl to již 26. ročník, jehož konání podpořilo finančně mimo jiné také městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

V pátek večer vystoupili v sále Třanovského Lubomír Holzer (profesionální muzikoterapeut, učitel a slovanský šaman – tak mu říkají postižené děti se kterými pracuje), a improvizační divadlo nazvané Intro v Třaňáku seskupení All Imp.

Festivalový program pokračoval v sobotu odpoledne a večer v klubu Parník a vystoupily kapely Adam Bubík Acoustic, Hrozen, Divine Attraction Acoustic Set Mangy Lions (ex Archa „N“ / Moby Dick).

V sobotu dopoledne se konala hudební dílna vedená celocírkevním kantorem Ladislavem Moravetzem, během které jsme nacvičovali písně a doprovod na nedělní bohoslužby. Ty se konaly v neděli v 10 hod v Evangelickém Kristově kostele díky vstřícnosti Farního sboru Slezské církve evangelické av., která nám umožnila mít bohoslužby v pozdější hodiny než obvykle. Kázal šumperský farář Jakub Pavlús.

Nechyběl ani letos osvědčený PUB v klubovně, který nabízel pochoutky a poskytoval prostor k rozhovorům a hrám.

Mládež ze seniorátu se pak ještě v neděli sešla na výroční poradě mládeže.