Ostravské listopadání 2019

8. – 10. listopadu 2019

Farní sbor ČCE Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským SEMem zorganizoval tradiční hudební minifestival Ostravské listopadání, který se uskutečnil druhý víkend v listopadu, tj. od 8. do 10. listopadu 2019. Byl to již 27. ročník, jehož konání podpořilo finančně mimo jiné také městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz.

V pátek večer vystoupil v ostravském klubu Parník Jarda Svoboda (trabandita, držitel ceny Anděl).

Festivalový program pokračoval v sobotu odpoledne improvizačním divadlem All Imp a kapelami: FAQband (noir rock), Jan Dospiva a Šansonika (folk), Adonai (worship kapela z Českého Těšína) a Martina Trchová (další držitelka ceny Anděl), která k sobě přizvala Prune.

V sobotu dopoledne se konala hudební dílna vedená celocírkevním kantorem Ladislavem Moravetzem, během které jsme nacvičovali písně na nedělní bohoslužby. Ty se konaly v neděli v 10 hod v Evangelickém Kristově kostele díky vstřícnosti Farního sboru Slezské církve evangelické av., která nám umožnila mít bohoslužby v pozdější hodiny než obvykle. Kázal ostravský farář Pavel Šindler. Záznam z bohoslužeb je možno shlédnout na stránkách youtube, nebo přímo zde:

Nechyběl ani letos osvědčený PUB v klubovně, který nabízel pochoutky a poskytoval prostor k rozhovorům a hrám.