Ostravské listopadání 2011

11. – 13. listopadu 2011

Jako každý rok, nevím sice už po kolikáté, ale vím jistě, že pro mnoho z nás to bylo poprvé, se konalo v Ostravě Ostravské listopadání. Festival se konal ve dnech 11. – 13 . listopadu. Zakončen byl společnou nedělní bohoslužbou. Ostravské listopadání je minifestival nejen křesťanských hudebníků. Převážně se zde ale prezentovala křesťanská hudba.

Festival začal koncertem v evangelickém kostele, kde vystoupila křesťanská folkrocková kapela Oboroh. V sobotu dopoledne se připravoval program na bohoslužby. Na tomto programu se podíleli skoro všichni, kteří na festival dorazili. Nacvičovaly se společné chvály. Po velmi chutném guláši, který byl na oběd, následovalo pokračování prezentace kapel, která se odehrávala na Černé Louce. Kapelu Nové Měchy jsem osobně nezastihla, ale byli určitě bezva. S Lidkou jsme dorazily až na vystoupení Tensingu – Ostrava Centrum. Samozřejmě byli super asi jako každý tensing. Následovala kapela The Dust, která byla složená z mladých středoškoláků. Zpívali anglicky, a tak jsem jim jako velmi zdatný němčinář nerozumněla. Ale sklidili veliký potlesk po každé písni. Dále vystoupil Keep Smiling Gospel z Orlové. Jedná se o amatérský gospelový sbor tvořený všemi generacemi. Tento sbor na mě asi zapůsobil ze všech kapel nejvíce. Jejich hudba byla velmi procítěná a naprosto úžasná. Nakonec vystoupila skupina Traband, která prezentovala význam slova „nejen“ křesťanských hudebníků. Tato skupina zaznamenala velký úspěch a výsledkem byla zaplněná celá hala na Černé Louce.

Po velice krátkém spánku následovaly bohoslužby, kde se zpívaly nacvičené chvály a kázalo se na téma „Povolání rybářů“ (Lukáš 5,1 – 11). Kázání bylo velmi oslovující.

Tato akce byla požehnaná ve všech směrech a věřím, že Bůh požehná tomu, aby se mohla konat i příští rok a my mohli opět přijet.

Marta M.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *